čtvrtek 24. srpna 2017

Přichází kryptoměny, měli byste se o ně zajímat?

Zatímco například broker IQ Option vyřadil z nabídky nedávno zařazené klasické opce, pozornost zaměřil mimo jiné na kryptoměny.

Kryptoměny má v nabídce pro obchodování nejen přes binární opce, ale také přes CFD. A brzy je bude prodávat přímo do fyzického vlastnictví jako na klasické burze. To samo o sobě něco naznačuje, digitální měny jsou skutečně nastupujícím fenoménem.

Stačí se podívat na tržní kapitalizace měn, jako jsou Bitcoin, Ripple nebo Ethereum, a uvidíte, že jde o miliardy nebo dokonce desítky miliard dolarů. A to se jedná o technologie, které teprve začínají.

Kryptoměny umožňují evidenci vlastnictví a převody nejen peněz rychle, levně a bez prostředníka. Je to díky tak zvanému blockchainu a obdobným technologiím, které stojí na distribuovaném účetnictví a kryptografii.

Letošní rok přinesl masivní nástup obchodování s kryptoměnami a podle všech předpovědí bude tento trh ještě hodně růst. Proto pokud jako obchodníci vyhledáváte obchodní příležitosti, měli byste se o digitální měny zajímat.

Ale pozor, digitální měny jsou extrémně volatilní, což přináší velký potenciál, ale také velká rizika. Musíte tedy vědět, co děláte. Když je budete obchodovat přes binární opce, vaše riziko bude omezené výší investice do obchodu.

Pokud je budete obchodovat nepřímo přes CFD nebo nakupovat přímo, pak už budete chráněni jen do té míry, jakou si sami zajistíte pomocí ochranných obchodních příkazů na omezení ztráty. Takže je třeba buď mít s obchodováním už slušné zkušenosti, nebo nejdříve musíte hodně trénovat na demo účtu, než zkusíte zmíněné CFD.


Přímý nákup na demu jen tak nenatrénujete, na to zbývá snad už jen starý dobrý paper trading, kdy si budete zapisovat, kdy byste měnu nakoupili a kdy prodali. Ale pozor, v praxi pak do hry ještě vstupuje samotná mechanika nakládání s kryptoměnou, kdy se musíte orientovat mimo jiné v tom, jak fungují veřejné a soukromé klíče, jak fungují peněženky a burzy. Není toho málo, co je třeba vstřebat, a malá chyba při převodu vás může připravit o všechny peníze.

1 komentář:

  1. Invest in Ripple on eToro the World’s Best Social Trading Network...

    Join 1,000,000's who have already discovered smarter strategies for investing in Ripple.

    Learn from profitable eToro traders or copy their positions automatically!

    OdpovědětVymazat