pondělí 10. července 2017

Jak je to s obchodními systémy na binární opce

Na internetu najdete nespočetné množství webů o binárním obchodováním opcí, které jsou plné rad o tom, jak obchodovat. Z pohledu člověka, který si obchodování sám vyzkouší, jim však něco zjevně chybí.

Pokud hledáte robota na binární opce, který vám bude sám a zadarmo vydělávat peníze, odkázal bych vás na tento příspěvek, který tuto problematiku vysvětluje způsobem, se který se ztotožňuji.

V tomto článku pojednám o ručně obchodovaných strategiích a systémech. Čím déle obchodování zkoušíte, tím víc musíte chápat, jak klíčová je zisková strategie. Podle mého názoru se trochu přeceňuje role psychologie a dalších elementů.

Když máte ziskovou strategii, tak vás svými výsledky dříve nebo později přesvědčí ji dodržovat, tak se psychologie sama podřídí. Důležité je si vést pečlivé záznamy vstupních signálů a obchodů, abychom měli nezkreslený přehled o výkonnosti systému.

A jak se k takovému ziskovému systému dopracovat? Podle mě to nelze jinak, než vlastní dřinou. Každý obchodní systém totiž odráží vlastnosti a možnosti jeho tvůrce, proto těžko jen tak něco od někoho převezmete.

Vezměme si příklad, kdy někdo obchoduje mezi 8 a 10 hodinou dopoledne na 5minutových grafech a nevadí mu více riskovat, takže má agresivnější money management, a rád spekuluje na korekce trendů. Už jen z jeho „pracovní“ doby vyplývá, že jeho systém budou těžko obchodovat lidé se zaměstnáním.

Dále vám pak nemusí vyhovovat „skalpování“ proti trendům a můžete mít problémy exekuovat všechny obchodní signály. To je pro ilustraci, jak je důležité si připravit něco vlastního uzpůsobeného vlastnímu stylu, povaze a možnostem.

Samozřejmě je tu spousta osvědčených elementů strategií, jako jsou supporty a resistance, trendy a podobně, které si lze nastudovat a zakomponovat do vlastní strategie. Ale její finální poskládání a parametrizace je záležitost vysoce individuální.

Musíte si být mimo jiné jistí, že dokážete brát všechny obchodní signály tak, jak budou přicházet. Protože náhodné vynechávání může při nižším počtu obchodů řádně zamávat se statistikami a narušit ziskovost.


Nejlepší je se učit obchodovat praxí na testovacím účtu. Ostatně praxe je klíčová snad ve všech oborech lidské činnosti, a většinou také platí, že je potřeba času, abyste se něco naučili a následně to ovládali.

1 komentář:

  1. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Kolektivní rozum Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60% větší šance na výhru

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovědětVymazat