středa 12. dubna 2017

Je možné si postavit ziskového robota na binární opce?

Automatické obchodní systémy jsou jedním z velkých témat spojených s binárními opcemi a točí se kolem nich spousta nepravd. Takže jaká je skutečnost?

Podle dlouhé řady podvodů, které se pravidelně objevují, jsou roboti pro většinu lidí seznamujícím elementem se světem binárního obchodování. Jednoduše se o něm dozvědí tak, že se k nim nějakým způsobem dostane reklama na zaručené zisky prostřednictvím automatického systému.

To je samozřejmě vždy naprosto nereálná nabídka, viz. článek o ziskovosti automatických strategií.

Jak je ale na tom obchodník, kterému se podaří postavit vlastní ziskovou strategii a chtěl by ji automatizovat? Tato otázka má dvě roviny, první se týká technické provedení, druhá reálných možností u brokera.

Neznám podmínky u všech brokerů, navíc podmínky se v čase často mění, ale někteří brokeři vysloveně zakazují používání robotů. Takže i když nějakého ziskového budete mít a makléř na to přijde, může vám kvůli tomu zablokovat účet. Takže na to pozor.

A teď jak takového robota realizovat, pokud broker umožní jeho používání? Bez programování se pochopitelně neobejdete. Pokud si najdete brokera, který na binární opce používá Metatrader, je třeba použít programovací jazyk MQL, který je ale hodně rozšířený, takže se dá najít snadno i třetí osoba, která vám pomůže.

Výhodou je, že robot pracuje s Metatraderem, takže technickou analýzu provádí na stejné platformě. Platformu pro analýzu zkrátka už máte, a ta má v sobě nástroj pro automatizaci strategií, takže je na to dělaná.

Pak si samozřejmě můžete naprogramovat nebo nechat naprogramovat úplně samostatné řešení. V tom případě pak bude záležet na tom, na čem je vaše strategie založená. Jestli na technické analýze, tak nejspíš stejně budete někde brát data z trhů, aby je mohl váš program analyzovat. Nebo se může napojit na Metatrader jako externí software.


Bude to ale řešení nejkomplikovanější a nejdražší.

1 komentář:

  1. eToro is the ultimate forex trading platform for rookie and professional traders.

    OdpovědětVymazat