pondělí 11. července 2016

Málo času na obchodování binárních opcí

Už několikrát jsem se setkal s lidmi, kteří argumentovali, že se obchodování binárních opcí nevěnují proto, že na něj nemají čas. Každý by samozřejmě měl dělat, co chce, a každý má právo na svůj názor, takže pokud někdo nechce obchodovat, je to naprosto v pořádku.

Ale argument nedostatku času mi přijde jako lichý. A to protože nikde není řečeno, že musíte obchodovat krátkodobé opce, u kterých musíte trávit relativně hodně času. Můžete obchodovat opce s delší splatností, třeba denní, nebo i delší, kterým už tolik času věnovat nemusíte.

Stačí vám pak zkontrolovat grafy jednou za den nebo třeba týden a otevřít případné obchodní pozice, kterým už pak nemusíte věnovat pozornost a jen si počkáte na jejich expiraci.

Podobně to funguje u obchodování futures, komodit nebo třeba měn. Jsou intradenní obchodníci a swingoví obchodníci. Někteří obchodují podle denních grafů, jiní podle týdenních nebo třeba čtyřhodinových. Umožňuje jim to nesedět u grafů určitou nepřetržitou dobu, jen je kontrolují v pravidelných intervalech. A taková kontrola zabere jen pár minut.

Samozřejmě to předpokládá, že se nejdříve postavíte příslušnou strategii. Krok příprav nelze obejít, ať už chcete obchodovat cokoliv a jakkoliv. Liší se jen způsob samotného obchodování. Takže pokud je pro vás jedinou překážkou čas, že nemůžete sedět dlouho u grafů, můžete zkusit dlouhodobější opce.

Ale pokud obchodovat binární opce nechcete, tak to prostě nedělejte. Jen jsem chtěl uvést na pravou míru tuto jednu věc, která evidentně zbytečně odrazuje nejednoho zájemce o trading.

Žádné komentáře:

Okomentovat