pondělí 12. ledna 2015

Co jsem se naučil při obchodování binárních opcí v uplynulém roce

Binárním opcím se věnuji už dva roky a za tu dobu jsem se naučil mnoho věcí. V tomto článku shrnu své poznatky za uplynulý rok. Podotýkám, že se jedná o zkušenosti, které nutně nemusí být užitečné úplným začátečníkům, ale můžou.


Faktor X

Otevřeně přiznávám, že nevím, co je ona tajemná věc, která dělá obchodní systém ziskovým. Na to moje zkušenosti prostě zatím nestačí. Takže nedokážu říct: „Když uděláš to, to a to, budeš jistě mít ziskovou strategii pro binární opce.“ Podařilo se mi si postavit už několik ziskových strategií, ale nedokážu přesně říct, co je odlišuje od těch neziskových. Pokud to totiž vezmu striktně z hlediska logiky, tak se mi kolikrát stalo, že se mi obchodní systém zdál perfektní, obchodování korekcí v trendu a podobně, ale dlouhodobé výsledky prostě neměl. Jiný systém postavený na základech stejné logiky, ale odlišující se v technice vstupů, naopak ziskový je.

Co z toho plyne? Pokud chcete ziskově obchodovat binární opce, musíte se obrnit trpělivostí. Musíte to zkoušet, zkoušet a zkoušet, dokud neprorazíte. Nesmíte se vzdát při prvním neúspěchu. Proto se také nesmíte moc upínat k rychlým výsledkům, protože nemůžete vědět, kdy přijdou.


Trpělivost

Trhy tu vždy byly, jsou a budou. To je třeba mít na paměti a nic neuspěchat. Na co dělat 50 obchodů denně, když je stejně pořádně nezvládnete a nakonec budete ve ztrátě. Obchodovat můžete do konce života. Ze začátku jsem byl také hr do obchodování, abych měl co nejdříve vyděláno, jenomže takovým přístupem ztratíte hodně času a často i peněz, a až pak vám dojde, že kdybyste od začátku postupovali s rozvahou, šli byste sice pomalejším tempem, ale díky rychlejším úspěchům byste byli dál.


Brokeři

Naštěstí se mě to netýká, ale pořád čtu hodně případů, kdy se lidi nechají nalákat brokerem, který včera otevřel a který pozítří zavře. Hodně lidí takto přišlo o své peníze, a proto nemůžu než opakovat, abyste si dávali pozor, komu své peníze svěřujete. Vybírejte jen mezi regulovanými brokery s dobrou pověstí, na které jsou dobré ohlasy.

Žádné komentáře:

Okomentovat