pondělí 17. února 2014

Podvody s binárními opcemi

Po internetu se šíří velké množství velmi podobných stránek, které lákají lidi na obchodování binárních opcí. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby to nedělaly podvodným způsobem

Jedná se totiž o smyšlené příběhy fiktivních lidí, kteří tvrdí, že si díky binárním opcím velmi rychle vydělali milióny korun na koupi apartmánu v Barceloně a podobné věci. Ať už jsou to Adam Bříza, Karolína Slapová, Jaroslav Baláž, Adam Nový, Martin Erben nebo Klára Vaňková (více na http://opcebinarni.cz/klara-vankova-a-binarni-opce), pořád jsou to stejné podvodné stránky. Podvod spočívá v tom, že jde o vymyšlený příběh.

Na druhé straně jsou tu ale binární opce - úžasný finanční nástroj, který si nezaslouží být propagovaný tímto lživým způsobem. Binární opce jsou velmi jednoduché na pochopení, a proto stojí za to se jimi zabývat, můžou vám přinést velmi zajímavé výdělky.

Ale nepůjde to ze dne na den, jak se vám snaží některé stránky namluvit. Nejdříve se musíte s binárními opcemi seznámit, pochopit jejich podstatu a podívat se na trhy, které s nimi můžete obchodovat. Pokud se na základě těchto vědomostí rozhodnete je obchodovat, v klidu si otevřete účet, ale nejdříve začněte obchodovat na demu, tedy s virtuálními penězi.

A teprve až vám to půjde na demu podle vašich představ, začněte obchodovat se skutečnými penězi. Binární opce patří do velké rodiny finančních derivátů (http://cs.wikipedia.org/wiki/Finan%C4%8Dn%C3%AD_deriv%C3%A1t) a podle toho je také třeba k nim přistupovat. Mnoho věcí usnadňují a určitě jsou nejjednodušší ze všech nástrojů, nicméně pořád slouží pro finanční spekulace, které přinášejí jak zisky, tak ztráty.

Žádné burzovní obchodování nepřináší jen ztráty, takže musíte být připraveni inkasovat i ztráty. Celý princip obchodování nejen s binárními opcemi spočívá v tom, že vaše celkové zisky budou větší než vaše celkové ztráty. Takhle je třeba o nich uvažovat.