úterý 10. prosince 2013

Výhody obchodování binárních opcí

Jestli už o burzovním obchodování něco víte, nebo jste si ho možná dokonce už vyzkoušeli, třeba se ptáte, proč obchodovat právě binární opce míst například komodit nebo Forexu. Důvody pro obchodování binárních opcí jsou tu hlavně pro intradenní obchodníky.

U krátkodobých obchodů totiž nejvíce vstupují do hry transakční náklady, jako jsou spready a poplatky za obchod. Pokud obchodujete jen menší pohyby v rámci jednoho dne, můžou vám ukousnout nemalou část zisku.

U binárních opcí sice máte v takových případech menší než 100procentní návratnost, ale na druhé straně do toho nevstupují žádné další poplatky, takže jsou opce výhodnější než ostatní nástroje.

K tomu se navíc přidává skutečnost, že u běžných high/low binárních opcí vám stačí ten nejmenší pohyb ceny vaším směrem, na rozdíl od ostatních nástrojů, kde většinou potřebujete pohyb o určité velikosti, abyste realizovali plný zisk.

Binární opce jsou proto vhodné zejména pro obchodníky, kteří otevírají a uzavírají své obchody ve stejný den. Pokud míříte na větší pohyby ceny a delší držení pozic (několik dnů, týdnů či měsíců), tak už pro vás může být výhodnější věnovat se klasickému obchodování s tradičními finančními deriváty. A to proto, že se transakční náklady stanou téměř zanedbatelnou součástí výsledku, které můžete kompenzovat většími profity.