pondělí 18. února 2013

Proč obchodovat binární opce


Binární opce
Binární obchodování přináší ve srovnání s obchodováním ostatních finančních derivátů řadu výhod. V první řadě jsou binární opce velmi jednoduché na chápání a obchodník nemusí nabývat rozsáhlé teoretické znalosti, aby mohl začít obchodovat.

Pokud se budeme držet základního typu binárních opcí, rozhodování obchodníka lež v jednoduché otázce: Bude cena podkladového aktiva výš nebo níž v momentě splatnosti opce? Stačí tedy odhadnout směr pohybu ceny, nikoliv jeho rozsah, aby obchodník dosáhl plného zisku z binárního obchodu.

Další výhodou binárních opcí je jejich kapitálová nenáročnost. Na rozdíl od ostatních finančních nástrojů je můžete začít obchodovat s několika málo tisíci korun. Někteří brokeři mají minimální hodnotu obchodu stanovenou na jeden dolar, častější je pět dolarů. To jsou pořád částky, které nejsou závratné a jejichž ztráta tolik nebolí. Binární opce je tedy možné si vyzkoušet s reálnými prostředky a neriskovat při tom moc.

Nezanedbatelnou výhodou binárních opcí je také snadnost exekuce obchodů. Stačí si zvolit podkladové aktivum, směr pohybu ceny a investovat. O obchod se dále už nemusíte starat, nemusíte nastavovat žádné stop lossy či take profity, nemusíte se obávat technických problémů a podobně. Čekáte jen na expiraci opce a zjištění výsledku obchodu.

Zkušenější obchodníci ocení jistě také skutečnost, že binární opce netrpí neduhy, jako jsou skluzy při plnění  objednávek. Ať už nakoupíte opce za 100 nebo 10 tisíc dolarů, plnění dostanete vždy okamžitě a za aktuální cenu.

A konečně binární opce jsou osvobozené od všech poplatků za realizaci obchodu, za používání obchodní platformy či za data. Takže zisk, kterého binárním obchodem dosáhnete, je vždy čistý a nikdo vám z něj nic neukrojí, než si ho stáhnete na svůj bankovní účet.

Žádné komentáře:

Okomentovat